Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | 20/05/2024

Scroll to top

Top

Salonul Național de Artă Contemporană (SNAC)

Doctor

Comunicat de presă

București, 18 octombrie 2023

Salonul Național de Artă Contemporană (SNAC)

Manager de proiect: Petru Lucaci, președintele Uniunii Artiștilor Plastici

Curator general: Ruxandra Dreptu, președinta Filialei Critică și Istoria Artei

Echipa curatorială: Diana Roman, Ileana Ștefănescu, Mădălina Mirea, Elena Dumitrescu, Corina Duma, Dorina Horătău, Anaca Boeriu, Ana Negoiță, Alexandra Runcan, Mihai Băncilă, Ion Anghel

Anul acesta, pentru prima dată, Salonului Național de Artă Contemporană se deschide sub umbrela unei teme: „Supraviețuire” având posibilitatea unor variate interpretări de la cele istorice ale lui Aby Warburg până la cele de actualitate atât socio-politice cât și personale. La apelul lansat de Uniunea Artiștilor Plastici au răspuns numeroși artiști de la toate filialele din București și din teritoriu cărora li se adaugă câțiva invitați speciali din țară și de la Uniunea Artiștilor Plastici din Republica Moldova.

O premieră este și organizarea expozițiilor pe criteriul unor sub-teme derivate din cea generală: supraviețuirea – ca refugiu în intimitatea casei și a atelierului -sub forma ironiei, a sarcasmului și revoltei mascate – ca opoziție între abstract și figurativ – inventarea unei alte realități prin tehnici de supraviețuire și nu în ultimul rând recursul la reinterpretarea vechilor subiecte ale istoriei artei. În felul acesta, fiecare galerie va cuprinde lucrări din toate categoriile artelor vizuale care reflectă sub-tema propusă.

O expoziție specială va fi cea care aduce un omagiu artiștilor (selectați din galaxia nemuririi) care au supraviețuit cu demnitate în timpul regimului comunist.

Galeriile în care se desfășoară Salonul Național de Artă Contemporană (SNAC) sunt: Simeza, Centrul Artelor vizuale, Orizont, Galeriile din cadrul Combinatului Fondului Plastic: Senat, UNAgaleria, IOMO, The Institute, cât și sălile Muzeului Tehnic Profesor inginer Dimitrie Leonida, Muzeului Național al Literaturii Române, Muzeului Național al Satului „Dimitrie Gusti” și la Casa Oamenilor de Știință. O noutate o reprezintă și participarea la SNAC a tinerilor licențiați și masteranzi ai Universității Naționale de Arte cu expoziții deschise la Galeria de artă din Piața Amzei – Cartierul Creativ și la Galeria Primăriei Sectorului 1.

Ediția din acest an al Salonului Național de Artă Contemporană este realizată cu sprijinul Ministerului Culturii, Primăriei Municipiului București, dar și a sponsorilor acre s-au alăturat acestui demers de promovare și susținere a artei contemporane.

„Salonul National de Artă Contemporană 2023 creează noi contexte care aduc arta în spațiul public, ca reflexie a aspectelor complexe ale societății. Arta contemporană are potențialul de a aduce transformări benefice și la nivel personal, prin reorientarea atenției spre cum și unde sa privim, imaginând-ne ceea ce nu este reprezentat. Considerăm esențială implicarea mediului privat în susținerea educației și a manifestărilor artistice pentru a creste interesul pentru cultură în societate, în general, și în rândul tinerei generații, în particular.” declară Claudiu Doros, președinte Director general al Evergent Investments.  

SALONUL NAȚIONAL DE ARTĂ CONTEMPORANĂ 2023

Manager general/ coordonator general: Petru Lucaci

Curator general: Ruxandra Dreptu

_____________________________________________________

Simeza

Vernisaj vineri 20 oct orele 18.30

Curatoare: Anca Negoiță, Anca Boeriu

Tema specifică: Spațiu experiment

Orar

Ma-V: 11:00-19:00 S-D: 12:00-20:00

_____________________________________________________

Centrul Artelor Vizuale – CAV

Strada Biserica Enei 16, sector 3, București 030167

Telefon: 021 312 67 66

Orar: Ma-V: 11:00-19:00 S: 14:00-18:00

Curatoare: Mădălina Mirea, Elena Bobi Dumitrescu

Tema specifică: Reverie, vise, închipuiri

Perioadă expoziție: 15 octombrie – 15 noiembrie

Vernisaj: 31.10.2023, orele 18.30

_____________________________________________________

Orizont

Bulevardul Nicolae Bălcescu 23A, București 010044

Curator: Mihai Băncilă

Tema specifică: Nerostite

Perioadă expoziție: 16 octombrie – 15 noiembrie

Vernisaj: 26.10.2023, orele 19.00

_____________________________________________________

UNA galeria

Combinatul Fondului Plastic

Strada Băiculești 29, sector 1, București 013193

Curatori: Ruxandra Dreptu, Dorina Horătău, Ileana Ștefănescu, Ion Anghel

Tema specifică: Confruntarea dintre abstract și figurativ

Vernisaj: 30 octombrie

Perioadă expoziție: 21 octombrie – 17 noiemrie

_____________________________________________________

Galeria SENAT

Combinatul Fondului Plastic

Strada Băiculești 29, sector 1, București 013193

Curatoare: Ruxandra Dreptu, Dorina Horătău, Ileana Ștefănescu, Ion Anghel

Tema specifică: GRĂDINA DELICIILOR. Supraviețuirea prin ironie/sarcasm

Perioadă expoziție: 27 octombrie – 27 noiembrie

Vernisaj: 30 octombrie

_____________________________________________________

IOMO

Strada Băiculești 29, sector 1, București 013193

Curatoare: Anca Boeriu, Anca Negoiță

Tema specifică: Șah mat. Confruntarea dintre abstract și figurativ

Perioadă expoziție: 17- 28 octombrie

Vernisaj:

_____________________________________________________

Art Safe

Strada Băiculești nr 29, sector 1, București 013193

Telefon: 0757 056 106

Orar: L-V 9:00-18:00, S 10:00-14:00, D- închis

Curatori: Dorina Horătău, Ileana Ștefănescu, Ion Anghel, Ruxandra Dreptu

Tema specifică: Timp subiectiv

Perioadă expoziție:

Vernisaj: 30 octombrie

_____________________________________________________

Academia Oamenilor de Știință

Calea Rahovei nr. 176

Orar: L-V 10:00-18:00

Curatoare: Maria Pașc, Diana Roman

Tema specifică: Supraviețuiri

Perioadă expoziție: 23 octombrie – 5 noiembrie

Vernisaj: 23.10.2023 orele 17.30

_____________________________________________________

Muzeul Național al Literaturii Române

Orar: M–S: 10.00 -18.00, L, D: închis

relatiipublice@mnlr.ro

Curatoare: Ruxandra Dreptu, Mădălina Mirea

Tema specifică: PACE ȘI RĂZBOI

Perioadă expoziție: 5 noiembrie – 6 decembrie

Vernisaj: 9 noiembrie

_____________________________________________________

Muzeul Național al Satului „Dimitrie Gusti”

Șos. KISELEFF nr. 28-30, sector 1, București, 011347

021 317 9103

Ghidaj Muzeu: ghidaj@muzeul-satului.ro

Curator: Luiza Barcan, Cătălin Băluț, Mihai Băncilă

Tema specifică: Dincolo de noi

Perioadă expoziție: 1-15 noiembrie

Vernisaj: 02.11.2023, orele 17.00

_____________________________________________________

MUZEUL TEHNIC „PROF. ING. DIMITRIE LEONIDA”

Str. Candiano Popescu nr 2 (intrarea prin parc), sector 4, București, 040583

Telefon: 021 306 5153

Orar:

Curatoare: Corina Gabriela Duma

Tema specifică: Tehnici de supraviețuire

Perioadă expoziție: 16 – 30 octombrie 2023

Vernisaj: joi, 19 octombrie

_____________________________________________________

Piața Amzei

Telefon:

Orar:

Curator:

Tema specifică: PLEDOARIE PENTRU SĂNĂTATEA PLANETEI

Perioadă expoziție:

Vernisaj:

Lista Academie

Pictura

  1. Antonescu Crinela, Cărămizi ale istoriei, ulei/pânză, 130 x97cm, 2023
  2. Teodor Arghir – Colivia de aur/Gustul și culoarea libertății, mixtă/pânză, 100x100cm, 2023
  3. Badea Ioana, Prezent, trecut și viitor, mixtă, pământ, cenușă și pagini de carte, 100×140 cm, 2023
  4. Barbu Mihaela, Antifragil, acrilic și ulei pe pânză, 100×100 cm, 2023
  5. Relu Bitulescu, Ierarhie, acril/lemn, 65X65cm, 2023
  6. Bontea Brandusa Dansul navoadelor, mixta pe panza, diptic, 100x155cm, 2023
  7. Carp Violeta, CĂLĂTORIND, tempera pe hârtie-colaj, 70/100cm, 2023
  8. Constantin Bianca, Apusul lui Venus, ulei-pânză, 120x80cm, 2023
  9. Constantin Mihaela – Red head – Academie
  10. Elena Dascalescu, Semne Simbol, U/P+Sfoară, 70x80cm, 2023
  11. Fratila Marius, Psihic dinamic 1, Ulei/panza, 120 X 100, 2023
  12. Vesa Gavrilă Mariana – ,,Cucuteni message”, tehnică mixtă pe panou de carton, 80x80cm, 2023
  13. Grosu Bercu Felicia, Arheologie I, acrilic pe panza, 70 X 70cm, 2023
  14. Menzopol Florin, Despre destin, mixtă pe pânză, 100X100cm, 2022
  15. Oancea Traian, Supraviețuire, Femei în biserica de lemn, ulei pe pânză, 70x80cm,2023
  16. Ovejan Sofia, All sails up, ulei/panza, 100x100cm, 2023
  17. Puiu Luigi, Still have the wrong dream, acrilic/panza, 70x90xm, 2023
  18. Mioara Stancu Trandafira – Supravieţuiri prin puterea voinţei – mixed media – 140 x 100 cm, 2023.
  19. Zvarici Gheorghe, Îngerul Păzitor. Botezul, din seria CUPOLE, 2023, 80×120, ulei pe pânză
  20. Petru Bara, Între Roșu Și Negru, acryl pe pânză, 40 x 50 cm. 2023
  21. Zamfira Bîrzu – „Celest” 2022, Mixtă/Pânză, 20/20 cm x 4 buc.
  22. Lucian Cioata, Camp, acril pe hartie, 150x70cm, 2023
  23. Eugen Raportoru, Florareasa, ulei pe panza, 120×150, 2023
  24. Dan Constantinescu, Ideograme, ulei pe panza, 1mx 1,20?
  25. Catalin Balut, Peisaj, ulei pe panza, 60x60cm, 2022

Sculptura

  1. Botnari Mihail, Generația Aplicație, cioplire directă, lemn de stejar, 57/35/70cm, 2021
  2. Dumitrescu Nicu, Icar, metal, lemn, sticla vetrofuziune, 49 x 86 x 34cm, 2020
  3. Turcea Bogdan, Visul unui faun, ghips patinat, 55x47x23cm, 2023
  4. Gheorghe Maftei
  5. Laurențiu Mogoșanu
  6. Zoe Pop
  7. Cristian Pentelescu
  8. Nicolae Stoica, Survivor, bronz, 2021
  9. Nica Dan, Ludic, lemn policrom marmura, 170x60x20cm, 2022
  10. Gabriela Drinceanu – „Zburător” 2020, Lemn, 108/96/14 cm
  11. Mihaela Tătulescu, IMPULSURI PIERDUTE, țesătură-sîrmă. 100 x 40 cm

Grafica

  1. Zauner Academia, ,,Nike” /Mitul Contemporan, pigment si rasina pe panza, 70x100cm, 2022
  2. Ana-Sabina Drinceanu – „Embrace your inner demon III” 2023, Cărbune/Hârtie, 50/50 cm

Decorative

  1. Antal Tamara, Zbor din cuib, Lucrare textila, 70×114, 2023
  2. Chirita Florentina, After The storm, tehnica shiborii pe hartie de matase, 70x150cm, 2021
  3. Lucanu Doina, 5 intelepti, mixta, 16x70x100cm, 2023
  4. Mermeze Sibil, Reverie, Haute lisse,n62×150cm, 2023
  5. Tudor Roxana, Renasterea, contextură, 44x170cm, 2022
  6. Untilov Adriana, Cucuteniana, Soft sculpture, 140/50/10cm, 2023
  7. Cornelia Brustureanu – „Flux” 2023, Textil Mixtă, 150/90 cm
  8. Mădălina Vieriu, „După-amiază”, Tehnixă personală, 105/40 cm, 2021
  9. Ovidiu Ionescu

Masteranzi

Oniciuc Lavinia, Supravietuire prin linistire, ulei pe panza, 70x100cm, 2020-2023

Foto/ multimedia

  1. George Popovici – Seria „Alter Ego” 2021, Fotografie, 20/30 cm x 3 buc
  2. Adrian Crîșmaru – Seria „Peisaj” 2022, Ulei/Display, 15/21 cm x 5 buc
  3. Dragoș Pătrașcu – „Fereastră din Bucovina” 2020, Ready Made/Instalație Colaj, 57/80 cm

Lista Art Safe

Pictura

  1. Marius Barb – Albadstru 1 – Art Safe
  2. Mihaela Boeru – durere – Art Safe
  3. Cane Marilena – Art Safe
  4. Otari Florentina – looking for the center – IOMO sau ART SAFE
  5. Paraschiv Bianca 2 introspection art safe

Scultpura

  1. Podea sandu primul IOMO/ art safe

Masteranzi

  1. Bandi Sidonia Una/ artsafe

Lista Caminul Artei

Pictura

  1. Ailincai Rodica – Caminul artei
  2. Anghelache – Oul si sarpele – CAV
  3. Dragos Bulacu – CAV
  4. Chiru Aurelia – Mutilare – CAV
  5. Costea Cristina – CAV
  6. Craiu Mihaela – Ruine – CAV
  7. Dimus Cristina reconstituiri II – CAV
  8. Ionescu Geanina – structur K1 – CAV
  9. Josan Eusebiu – CAV
  10. Bogdan Mateias – Blood and Rust – CAV
  11. Musat Gabriel – Safe sapace 3 – CAV
  12. Lisandru Neamtu – Cav
  13. Pamfil Mihai a doua la CAV
  14. Romaniuc Ciprian 2, CAV
  15. Rus Andreea CAV
  16. Stoian Cristina CAV
  17. Susnea V CAV

Scultpura

  1. Iliescu cr CAV
  2. Neagoe CAV
  3. Vrapciu CAV

Grafica

  1. Radu Luminita Trovanti 2 CAV

Decorative

  1. Frantz Anca CAV
  2. Mihaila A Cav
  3. Popescu Crina nr 2 cav
  4. Stelea Ioana CAV

Multimedia

  1. Roman Diana CAV

Lista IOMO

Pictura

  1. Bruma Lucian – IOMO
  2. Dorin Crenganis – IOMO
  3. Deaconu Anca – Evadare – IOMO
  4. Rodica Gerghinoiu – tridimensional – IOMO
  5. Mihai Daniela – IOMO
  6. Moldovan MIrcea – IOMO
  7. Oprea Maia – Foragin Time – Simeza / IOMO
  8. Otari Florentina – looking for the center – IOMO sau ART SAFE
  9. Tanislav Ct prima Iomo
  10. Voicu Florin tranz II Iomo

Scultpura

  1. Podea sandu primul IOMO/ art safe

Grafica

Decorative

  1. Bancila Iomo
  2. Sergiu Barbulescu Iomo
  3. Stefanescu v Iomo

Multimedia

  1. Popescu Sever a doua Iomo

Lista Muz Literaturii

Pictura

  1. Alexa Angelica – Muzeul Literaturii
  2. Andrei Eduard – Muzeul Literaturii
  3. Alexandru Antonescu – ML
  4. Maximinovici Bogdan – Razboiul meu – Muzeul Literaturii
  5. Pelmus Maria prima M Literaturii
  6. Soptelea metamorfoza Literatura

Scultpura

  1. Bedivan M Lit
  2. Mateescu Venus osuar M literaturii

Grafica

  1. Chinschi T M Lit
  2. Ionel S Iomo M Lit
  3. Nemtanu daniela iepure cu rosu M Lit
  4. Topescu Romana M lit

Decorative

  1. Bitulescu Marijana M Lit
  2. Frumuseanu D M Lit
  3. Untilov C prima Orizont

Relig

  1. Gheorghiu V M Lit
  2. Panaitescu Prima M Lit

Multimedia

  1. Ilea I a doua M lit

Masteranzi

  1. Dinu Tana M Lit

Lista Muz SAtului

Pictura

  1. Miruna Carausu – Dumbrava – Muzeul Satului
  2. Carp Monica – Arta religioasa
  3. Chiseleta Mihai – Legaturi – Arta religioasa / Muz Satului
  4. Coman Eduard – Corpus christi – Muzeul Satului
  5. Evodia Gag – Speranta Ierusalimului – Muzeul Satului
  6. Marcel Lupse – Muzeul Satul
  7. Muscalu Liliana – Muzeul SAtului
  8. Simion Eduard M Satului

Sculptura

  1. Chifu Panait M Satului
  2. Sirbu Florentin M satului

Grafica

Decorative

Relig

  1. Olteanu C vitraliu M satului
  2. Oprisa C a doua M satului

Lista Muz Tehnic

Pictura

  1. Daniel Jauca – indicator 1 – Senat / Tehnic
  2. Nastase Gabriel – Muzeul Tehnic
  3. Palamar Ioana M tehnic
  4. Stanciu Razvan prima la Tehnic
  5. Vergega Beti Tehnic (a doua)

Sculptura

  1. Baba D M tehnic
  2. Covataru D M tehnic

Grafica

  1. Sava E M Tehnic
  2. Simon Maria M Tehnic atemporal
  3. Roland Vasiliu M Tehnic

Decorative

  1. Hojbota B M tehnic
  2. Moldovan M M tehnic peste

Multimedia

  1. Pastragus S rosu M tehnic

Masteranzi

  1. Abdalhavez M Muz tehnic, ferestre
  2. Munteanu C prima M tehnic

Lista Orizont

Pictura

  1. Ionescu Doina, Poarta spre lumină I,100x100cm, tehnică mixta pe pânză,2021
  2. Maiorescu Lucreția, Teren neural, tehnică mixtă, 75x79cm_2022
  3. Otinjac Sorin – Portrete, tehnică mixtă pe placaj, 52x100cm, 2023
  4. Felix Aftene, Magic of the Mind, acrilic pe pânză, 80x80cm, 2023
  5. Claudiu Ciobanu, Sic Vita Est, acrilic pe pânză, 75x65cm, 2023

Sculptura

  1. Semenescu Valeriu, Survival 7, sticla plata, slefuita, lipita, termoformat, 82x35x35cm, 2023
  2. Topescu Mihai, Coloana amintirilor pierdute, lemn ars, rășină, acrilic, 150 X 22 X 22cm, 2022
  3. Babcinețchi Vladlen, Fragment de înger, lemn, metal, 200x10x20cm, 2022

Grafica

  1. Lomnășan Rodica, Memories of the City, 80x60cm, litografie, 2021

Decorative

  1. Ceara Ana Maria, ÎnSEMNELE TIMPULUI, ceramică, 52x33x16 cm, 2023
  2. Cîrjaliu Meliu Diana, Himera, 45x30x30 cm, Argilă, 2023
  3. Crenganis Angela, Simtul mișcării, tehnica proprie SISAL, 55/45/45cm , 2023
  4. Hateganu Ovidiu, Brâu, Sticlă, foiță, acrilice, 17x25x13cm, 2021
  5. Hoble Ana, Hot flames, tehnică mixtă, 70x150cm, 2022
  6. Panduru Andra, Scriere uitată, broderie manuală, 70 x 150 cm, 2023
  7. Petcut Larisa, Reshaping I, împâslire umedă, coasere, 80×50 cm, 2023
  8. Popa Paul, Stroke, oțel sudat, 1200/700 mm, 2023
  9. Spinu Eusebiu, Pieta, ceramica, 80/50/30cm, 2021
  10. Untilov Cornelia, Chinul bucuriei, sticlă termoformată, lemn, 56/38/9cm, 2020

Lista SENAT

Pictura

  1. Baloiu Adriana- the beginning – Senat
  2. Grosu Cosmin – Senat
  3. Daniel Jauca – indicator 1 – Senat / Tehnic
  4. Pogan Gh Senat

Scultpura

  1. Graur Coloana Senat
  2. Scutaru Elena Senat
  3. Soare V Senat curte
  4. Voicu Senat in fata

Grafica

Decorative

Multimedia

  1. Traistaru D a doua Senat

Moldova

Ioan Grecu Iomo R Moldova

Ion Zderciuc

Zbarnea Senat

Simion Zamsa

Mi hai tarus Iomo

Igor Zvernei

Ghenadie jalba

Florina Breazu UNAg

Dumitru Bolboceanu

Veacslav Fisticeanu Artsafe

Lista Simeza

Pictura

  1. Mosorescu Gheorghe – Simeza
  2. Laurentiu Nistor – apogee – Simeza
  3. Pelmus Bogdan the fpundation la Simeza
  4. Serbanescu Adrian vremuri bune Simeza
  5. Stoica Silvia Simeza
  6. Stoleriu A Simeza cu primul

Scultpura

  1. Neme Csaba Simeza
  2. Scutaru M Simeza

Grafica

  1. Chiorean Ana Simeza
  2. Ciocianu T C Simeza a doua
  3. Petcu M Simeza

Multimedia

  1. Pelmus M Simeza

Masteranzi

  1. Dobrovolshi Simeza

Lista UNA galeria

Pictura

  1. Borza Diana – bad boys – Una Galeria
  2. Lazslo Botar – UNA Galeria
  3. Botezat Mircea Dragos – interventie – Una Galeria
  4. Braescu Diana – femeia Una Galeria
  5. Ciorna Sanda – When the spirit – Una Galeria
  6. Ciustea MIhaela – prima – UNA Galeria
  7. Dumitrescu Marinela – UNA
  8. Lungu Alina Ada – Palm spring – Una
  9. Manescu Rebeca – Urme – UNA
  10. Marginean Alexandru – UNA
  11. Mihalache M ihaela – Rupert Bear – UNA
  12. Nedelcu Liviu – Una
  13. Pop Vasile Negresteanu Una galeria
  14. Teodor Stefan Unarte
  15. Lelia Rus- Constanta- CFP/ The Institute/ UNAgaleria

Scultpura

  1. Stefi Ile Una galeria
  2. Dumitrescu Elena, Daphne, rasina 66 x 240 x50cm, 2018- 2020

.Sabina Suru- UNAgaleria/ The Institute

Florina Breazu UNAg

Listă lucrări/ artiști nerepartizați- listă in lucru

Filiala Iași

1. Zamfira Bîrzu- Academie

2. Gabriel Caloian- Iomo

3. Claudiu Ciobanu- Orizont

4. Marinela Ciobanu ??? Ramane la CFP?

5. Adrian Crîșmaru- Academie

6. Cristian Diaconescu- listă invitați Iași-??? Ramane la CFP?

7. Ana-Sabina Drinceanu- Academie

8.Valentina Drutu-??? Ramane la CFP?Muz Literaturii??

9. Mihai Alexandru Mocanu- Muz Literaturii- mansarda???

10.Dragoș Pătrașcu- Academie

11.Constantin Tofan- Academie

12.Cristian Ungureanu- Iasi- – Bunavestire??? Muz Satului

13.Vladlen Babcinețchi- Orizont

14.Gabriela Drinceanu – Academie

15.Dumitru Oboroc- CFP

16.George Popovici- Academie

17. Felix Aftene- Orizont

Filiala Oradea

17.Vioara Bara- The Institute

18.Petru Bara- Academie

19. Mariana Constantinescu

20.Tudor Frâncu

21. Ioana Klein

22. Horea Sălăgean-

23.Mihaela Tătulescu- Academie

Republica Moldova- ART Safe

24.Ghenadie Jalbă

25.Dumitru Bolboceanui

26.Igor Svernei

27.Mihai Țăruș

28.Simion Zamșa

29.Veaceslav Fisticanu

30.Vladimir Palamarciuc

București

32.Florica Prevenda- nu participă

33. Ștefan Pelmuș

34. Florin Mocanu

35. Neculai Păduraru-nu participa

36. Mircea Mureșan

37. Barbu Ionuț

38. Mircea Novac 100x130cm circa

39. Victoria Zidaru- am trimis invitație, nu pot sa participe

40. Marian Zidaru- am trimis invitație, nu pot sa participe

41. Eugen Raportoru- Academie

42. Liviu Mocan

43. George Moscal

44. Suzana Fântânariu- CFP

45. Francisc Chiuaru- Muz. Literaturii

46. Alexandru Ranga

47. Costel Iacob- Muzeul Tehnic

48. Mihail Trifan

49.Ovidiu Toader -am trimis invitație, aștept răspuns

50.Sabina Suru- UNAgaleria/ The Institute

51.Floriama Candea

52.Răzvan Neagoe

53.Alina Tudor

54. Dan Constantinescu- Academie

55.Mihai Chiuariu ???

56.Dumitru Cojocariu- CFP

57. Flavia Lupu- The Institute

58.Zuzu Caratănase

59.Ioan Sbârciu- CFP

60.Cristian Samfira-

61.Vasile Tolan- CFP

62.Răzvan Năstase- am trimis invitație, aștept răspuns

63.Andreea Medar- CFP- am trimis invitație, aștept răspuns

64.Adrian Grecu- Cluj- VB Diana

65. Roxana Trestioreanu- a fost invitată de d-na R. Dreptu la Muz Literaturii

66. Lelia Rus- Constanta- CFP/ The Institute/ UNAgaleria

67. Cristian Sida 153×153 CFP??

68. Maria Balea, 150x150cm